به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاههای ایران ؛ مهندس سید محمد سیدی ، مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت : صنعت لیزینگ یكی از مهم ترین و بهترین روش های تامین كالا در تمامی دنیا به شمار می آید كه پس از وام های مستقیم بانكی، دومین ابزار كارآمد اعتباری محسوب می شود.

گفتنی است : دومین نمایشگاه صنعت لیزینگ 28 بهمن ماه لغایت 2 اسفند ماه از ساعت 16 تا 22 پذیرای عموم علاقه مندان است

وی عمده ترین زمینه های فعالیت شرکت کنندگان لوازم خانگی، مبلمان، خودروهای سبک و سنگین، فرش، کامپیوتر، منسوجات خانگی، تجهیزات ورزشی، خدمات مسافرتی، سرمایه گذاری و شرکت های لیزینگ برشمرد و افزود:نمایشگاه امسال در مقایسه با دوره قبلی از افزایش 20 درصدی مساحت و 40 درصدی شرکت کنندگان برخوردار است.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد در خصوص شرکت کنندگان خارجی این دوره از برگزاری نمایشگاه لیزینگ اظهار داشت:شرکت کنندگان خارجی این دوره از کشورهای آلمان، ترکیه، ژاپن، انگلیس، چین و کره جنوبی حضور دارند.

سیدی افزود:در این نمایشگاه 65 شرکت داخلی و خارجی در فضایی به مساحت 3 هزارمترمربع به ارائه محصولات خود می پردازند.

وی با اشاره به اهمیت صنعت لیزینگ،تاکید کرد: نمایشگاه بین المللی مشهد مفتخر است که امسال،دومین نمایشگاه تخصصی صنعت لیزینگ را از 28 بهمن ماه تا 2 اسفند در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می کند.

مدیر انجمن نمایشگاههای ایران ،تخصص، سرعت عمل، تمرکز فعالیت و انعطاف پذیری از ویژگی‌های خاص صنعت لیزینگ بر شمرد و افزود:امروزه رشد صنعت لیزینگ در جهان به میزانی است كه بخش عمده ای از نیازهای سازمان ها و موسسات اقتصادی اعم از انتفاعی و غیرانتفاعی، با بهره گیری از روش های لیزینگ تامین می شود.

وی در ادامه گفت :روش لیزینگ، مجموعه‌ای از مبادلات اقتصادی مشتمل بر خرید، اجاره و در نهایت، فروش (تملیك) را در بر می‌گیرد که به‌ دلیل گستردگی دامنه صنعت لیزینگ در جهان و نوآوری‌ها و تكنیك‌های عملیاتی گوناگون، این صنعت در زمینه‌های مختلفی كاربرد یافته است.